Кошик
213 відгуків
Ми прикрашаємо будинки стилем!
+380961238198
+380961238198
+380667836638
+38 (098) 844-60-90

Що таке...?

Що таке...?

Що таке ригель? Ригель — це замикаючий пристрій у вигляді металевого стержня, що висувається з замку (засувки, девіатора) і входить в коробку дверей (раму). Зазвичай в одному замку від 3 до 5 ригелів.
Що таке довиатор? Довиатор (девиатор, повторювач) — це додатковий замикаючий пристрій з одним або кількома ригелями. Привід довіатора здійснюється від замку, через тяги (металеві смуги або трубки). Довиатор потрібен для більшої захищеності двері від силового розтину. Дозволяє додатково зафіксувати замкову сторону дверей в нижній або верхній частинах (або обох відразу).
Що називають крабом? Краб (крабовая система, крабовий замок, крабові тяги) — умовна назва замикаючої системи з ригелями, що висуваються у верхню і нижню частини дверного полотна. Назва придбано, по асоціації з крабом у якого «ноги стирчать в усі сторони». Раніше подібні системи виготовлялися кустарно, зараз більшість виробників випускає замки з можливістю кріплення тяг для «краба». Ці ж тяги приводять в дію і довиатор, якщо він встановлений.
Чим відрізняються замки? За принципом роботи секретного механізму замки ділять на дві групи:
1. Сувальдні (або плоско — сувальдні)
2. Циліндрові (личинкові або штифтові)
Сувальдні замки часто через незнання називають сейфовими, так як раніше в сейфах майже завжди використовували замки саме цієї групи (якщо не брати в рахунок замки поворотної кодування, які в дверях не використовуються, і розглядатися не будуть). Часто, сейфовим замком, називають замок з круглими запирающими елементами (ригелями), що теж є помилкою. Сувальдная система замку найбільш древня і використовувалася в спрощеному вигляді в перших замках винайдених людиною. Основа її дії — набір пластин (сувальд), які, вибудовуючи під дією зубців (борідки) ключа в строго певних положеннях, дозволяють провернути механізм замку. Розбіжність хоча б однієї сувальди з «правильним» положенням робить неможливим відкриття замку. Чим більше сувальд, тим важче розкрити замок.
При достатній захищеності механізму від висвердлювання, при високоточному виготовленні сувальд, при великій їх кількості та за наявності на них спеціальних зубців (ускладнюють роботу відмичкою) — розтин замку даного типу досить важко навіть для досвідченого фахівця з розкриття замків.
Недоліком даної системи вважається відносно великий за розмірами ключ, велика свердловина і незручність в заміні механізму (наприклад, у випадку втрати ключа). Міняти доводиться весь замок, так як сувальди і привід замикаючих елементів взаємопов'язані. Цю проблему вдалося вирішити італійцям, випустив кілька видів
замків зі змінним набором сувальд і з перекодуванням.
Циліндрова система замку — продукт сучасних і високоточних технологій, вперше з'явилася в середині XIX століття і стала широко розповсюджуватися з початку XX століття. Замки цього типу в наш час поширеніші із-за їх зручності у використанні і заміні. По суті, у разі необхідності міняється не механізм замку, а тільки його секретна частина — циліндр, відомий в просторіччі як «личинка». Цей елемент замку, передає поворот ключа на механізм є одночасно і секретним (шифрувальним) пристроєм, що працює тільки з однією певною комбінацією ключа. В основі дії циліндра лежить принцип вибудовування комбінації висот маленьких елементів циліндрової або пластинчастої форми. Як і в сувальдном замку, розбіжність хоча б одного елемента унеможливлює відкривання. Ступінь секретності визначається кількістю циліндричних елементів, точністю їх виготовлення, можливими положеннями по висоті, розташуванням усередині циліндра і можливістю доступу відмички.
Куди повинна відкриватися вхідні металеві двері, назовні або всередину? Напрямок відкривання дверей залежить від Ваших побажань. При відкриванні назовні економиться місце в квартирі. Для багатьох це головний аргумент. Відкривання всередину не буде заважати Вашим сусідам і тому рекомендується пожежною охороною, а в ряді випадків є єдиним можливим варіантом.
Що таке МДФ? MDF — medium density fiberboard — деревно-волокниста плита середньої щільності. MDF є новітньою, технологічною розробкою деревообробної промисловості. Виробництво МДФ і ДВП багато в чому схожі, вони виготовляються пресуванням деревного волокна. В останні роки МДФ знаходить все більше застосування, особливо при виробництві меблів і дверей. Це зумовлено особливими властивостями MDF: високою гідрофобністю (стійкість до вологості), а також високою екологічністю (відповідає вимогам категорії Е1 — не містить формальдегід). Поверхня MDF рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простий, особливо для прямої фарбування і тонкого ламінування. Завдяки високій міцності, з MDF можна виготовляти деталі, в яких потрібні мінімальні допуски і особлива точність різання. MDF також добре піддається формуванню. MDF використовується як для виготовлення дверних полотен (обв'язок, зовнішніх панелей, в тому числі формованих), так і коробок.
Що таке ПВХ? Поливинилхлорид (ПВХ), который получают из натурального сырья, относится к группе термопластов. Чистый ПВХ на 43% состоит из этилена (продукта нефтехимии) и на 57% из связанного хлора, получаемого из поваренной соли. ПВХ выделяется в виде порошка, а для производства дверных профилей, так же как и оконных, в него добавляют стабилизаторы, модификаторы, пигменты и вспомогательные добавки. Поливинилхлорид обладает целым рядом достоинств, которые позволяют успешно использовать его для изготовления дверных системных профилей, но в то же время имеет и некоторые недостатки. Достоинствами ПВХ является то, что: он является трудно воспламеняющимся и самогасящимся материалом; устойчив к воздействию щелочей, кислот, извести, а также к атмосферным воздействиям; может использоваться многократно, без всякой потери качественных характеристик исходного сырья (при утилизации лишь незначительно меняется оттенок пластика). К недостаткам ПВХ можно отнести следующее: в отличие от дерева, он не является живым «теплым» материалом; має низький модуль пружності (деформується під впливом високих температур і зовнішніх навантажень), що призводить до необхідності обов'язкового встановлення у профілі, виготовлені з ПВХ, армуючих підсилювальних вкладишів.

Вдалих Вам покупок.

З повагою,
Колектив компанії «Вікна Запоріжжя»